Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Szabó Magda-leveleket kapott a veszprémi múzeum

Szabó Magda író személyes hangú leveleit adományozta a veszprémi Laczkó Dezső Múzeumnak Tungli M. Klára költő - tájékoztatta a megyei múzeum az MTI-t szerdán.

0 Tovább

Sakk-kalandregény Berg Judittól és Polgár Judittól

Sakkrejtvényekkel tűzdelt ifjúsági kalandregényt írt Berg Judit József Attila-díjas író minden idők legjobb női sakkozója, Polgár Judit közreműködésével. Az Alma - A sötét birodalom című kötet már kapható a könyvesboltokban.

0 Tovább

Irodalmi pályázat az első világháborúról

Múzsák a lövészárokban címmel katonai irodalmi pályázatot írt ki a Honvédelmi Minisztérium. Az első világháborút megidéző személyes hangvételű művek beküldési határideje 2014. február 20.

0 Tovább

Életre kelt mesekönyvek: Kirsty Mitchell gyönyörű, szürreális képei

 Azt mondják, hogy amikor filmet nézünk, akkor a történetről kész képeket kapunk, ellenben az olvasással, vagy mesehallgatással, mert ez esetben viszont a saját agyunk állítja elő a történet képeit. Fokozott fontossággal bír ez a tény gyermekkorban, amikor az érzékeny gyermeki psziché a saját érettségének, és befogadóképességének megfelelő mennyiségű, és minőségű vizuálisnak tekinthető élményt generál az agyban.
Ezek az előképek annyira erősek, hogy sokan még felnőttként is emlékeznek arra, hogy gyermekkorukban ilyen érzést, képet, ízt, hangulatot, színt, vagy akár illatot társítottak például Hamupipőkéhez, Alice-hez, Piroskához, vagy éppen a gonosz királynőhöz, és a vasorrú bábához.
Pozitív, és negatív élményeink, előképeink nagyban hozzájárulnak a világhoz való viszonyunkhoz. A mese funkciója elsősorban nem a szórakoztatás, hanem annak a világnak, társadalomnak az erkölcsi normáit közvetíti, amelyben felnövünk. Archetípusokat mutat, és olyan, az idők homályába vesző tradíciókat tanít, melyek közvetítésében szüleink a mese segítsége nélkül igen nagy gondban lennének.
E mesék útmutatása gyermekkorunkban egyrészt felkészít az élet nagy eseményeire; születésre és halálra egyaránt. Másrészt pedig nagyban hozzájárul ahhoz, hogy gyermeki pszichénk felkészüljön az egyre szélesebb, tágabb, és természetszerűleg bonyolultabb világ megértésére.
Kirsty Mitchell brit fotó-és képzőművész, divat-és jelmeztervező munkásságára mély hatással volt irodalomtanár és szenvedélyes mesemondó édesanyja, akivel gyerekkorában egy egyedülálló, saját történettel, karakterekkel teli csodavilágot alakítottak ki. A most bemutatásra kerülő Wonderland című fotósorozatban található számtalan zseniális kép tulajdonképpen ezt hívja életre, egyfajta tisztelgésként édesanyja emléke előtt.
Kirsty 2009 nyarán indította el a jelenleg is folyamatban, lévő legapróbb részletekig saját kézzel kidolgozott projektet. Igen, jól olvastátok, minden szakmai tudását felhasználva a jelmezeket és a kiegészítőket is ő készíti, így talán nem meglepő, ha azt mondom, hogy bonyolultságtól függően egy-egy letaglózóan gyönyörű alkotás megjelenítése akár hosszú hónapokat felölelő munkát igényel a részéről. Az elmúlt több mint 4 évben 68 fotó készült (és még 10 darab várható), és alapjaiban változtatta meg a vírusként terjedő sorozat a művésznő életét és karrierjét.
forrás: booker.hu
0 Tovább

A könyvégetés ellen tiltakoztak Miskolcon

Demonstrációval, közös verseléssel tiltakozó akciót szerveztek ellenzéki pártok miskolci női aktivistái, politikusai, szimpatizánsai vasárnap a borsodi megyeszékhelyen, a megmozdulással a közelmúltban Miskolcon történt könyvégetést ítélték el.

0 Tovább

bookmixer

blogavatar

Megjelenések, regények, szakkönyvek, szerzők - ez a mixer azért van itt, hogy kikeverje neked az olvasnivalót az internetszerte legfrissebb hírekből!

Utolsó kommentek